NYT PARTNERSKAB MED FORENEDE SERVICE
Vi er stolte over at Forenede Service Danmark har valgt at indgå partnerskabsaftale med MultiLine om rengøringsmaskiner og rengøringsrobotter.
Hos os kan du få et stort udvalg af pizzaæsker, bakker, poser, skåle, bægre og bokse til dine fastfoodprodukter. Det er også her, du handler, hvis du skal bruge klodsbundsposer, bæreposer i både plast og papir samt diverse tilbehørsprodukter.
Du kan selvfølgelig få trykt dit eget budskab, design eller logo på vores fastfood-emballager. Vi er specialister i individuelle trykopgaver og sørger for hele tiden at være opdateret omkring, hvad der er det nye og innovative i markedet.
Vi har samlet de af vores publikationer, som indeholder produkter og løsninger inden for Take Away – et begreb der dækker bredt!
Vi har samlet vores løsninger med et bæredygtigt fokus i et katalog, så du har et overblik over de forskellige muligheder, vi kan tilbyde dig og din forretning. Kataloget indeholder også information om materialer, mærkninger og begreber.
Vi har et stort sortiment af egnede engangsartikler til brug for servering ude og inde. Hjælp ansatte, gæster, kunder og medarbejdere med løsninger, der mindsker risikoen for spredning af corona-virus ved at anvende engangsartikler, som er lette og hygiejniske at bortskaffe efter brug.
Vi har samlet det store udvalg af forskellige Take Away emballager fremstillet i papir og pap. Det er emballage som egner sig til diverse fastfood måltider og convenience. Se de mange muligheder indenfor papirbaseret Take Away emballage.
MultiLine har et stort sortiment af egnede engangsartikler til brug for servering og bespisning i kantiner og andre steder med fællesspisning. Her finder du løsninger til ansatte, gæster, kunder og medarbejdere, der mindsker risikoen for spredning af corona-virus. Anvend engangsartikler, som det er let og hygiejnisk at bortskaffe efter brug..
Har du brug for hurtig omstilling til pakning af måltider i bakker – så er en TP11 eller TP16 håndlukkemaskine sagen. Til en begrænset økonomi kan du nemt og forsvarligt levere pakket mad – se eksemplet med en håndlukker, kassette, bakke og film.
Emballager og indpakning med klassisk avispapir-udtryk. Der er rigtig mange valgmuligheder, og det er kun fantasien, der sætter grænser for hvilke retter og tilbehør, du kan fylde i.
Ønsker du at tilbyde portionsanrettede færdigretter til opvarmning eller nedfrysning? Så er bakker i aluminium et godt valg.
Aluminium er 100% genanvendeligt ved korrekt bortskaffelse, og det taber ikke sine egenskaber og kan bruges i både ovn, mikrobølgeovn samt på grillen.
Er det ready-to-eat måltider som salater, pastaretter og sandwiches, der skal over disken, er bakkerne i RPET og PP Kridt det rigtige valg.
RPET er 100% genanvendelig ved korrekt indsamling og bearbejdning og består i forvejen af min. 76% genanvendt plast. PP Kridt indeholder mindre plast og er velegnet til at gå i mikroovnen.
Vi er stolte over at Forenede Service Danmark har valgt at indgå partnerskabsaftale med MultiLine om rengøringsmaskiner og rengøringsrobotter.
Effektive produkter fra Tork der sikrer køkkenhygiejnen og gør hverdagen lidt lettere. Få praktiske råd og erfaringer fra kokken Cille Bunk.
Læs mere om PPWR, som er EUs forordning for emballage og emballageaffald. Forordningen rulles ud i flere tempi – få overblikket her.